top of page

Legaly.dk
En ny visuel identitet med billeder og videoer der skal skabe sammenhæng og tydeligere kommunikation

Munkbro Svineavl

JETTE GAD

KMC Granules

Behov

Løsning

Outputs

Legaly.dk stod midt i arbejdet med at definere deres kernefortælling og ønskede, at deres visuelle identitet skulle afspejle den retning, virksomheden havde udviklet sig i.

De oplevede, at deres eksisterende billeder og videoer ikke længere understøttede det professionelle udtryk og de værdier, de ønskede at kommunikere. Målet var derfor at skabe et mere gennemført og moderne visuelt univers med en tydelig rød tråd på tværs af hjemmeside og sociale medier.

  • 1 "Om os"-video

  • 1 banner-video til hjemmeside

  • 5 SoMe-videoer

  • 25+ professionelle brandingbilleder

Vi sammensatte en skræddersyet brandingpakke med fokus på at skabe et ensartet visuelt udtryk, hvor billeder og videoer spiller naturligt sammen.

Gennem en kombination af brandingbilleder og flere forskellige videoformater blev der skabt indhold, som både styrker virksomhedens hjemmeside, fortæller historien om virksomheden og giver materiale til den løbende markedsføring på sociale medier.

619A9757-2.jpg
619A9894.jpg
619A9946 (1).jpg
619A9721.jpg
619A9564-2.jpg

Følg med på Instagram 

@fotograftheresalassen

Fotograf Theresa Lassens logo.

Info@therees.dk
CVR 41411325
7830 Vinderup

© 2025 THERESA LASSEN

Følg med på Instagram 

@fotograftheresalassen

Fotograf Theresa Lassens logo.

Info@therees.dk
CVR 41411325
7830 Vinderup

© 2025 THERESA LASSEN
bottom of page